Malta’nın resmi dili İngilizcedir, Resmi dili İngilizce olan az sayıda ülkeden biridir. Ayrıca bu güzel ada ülkesi İngilizce dil okulları ile ünlüdür. Her yıl dünyanın her bölgesinden 100.000 civarı öğrenci dil eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir.

Malta dil okulları, güzel iklimi, güvenilirliği, Avrupa birliği ülkesi olması ve İngilizce’nin resmi dil olmasıyla İngiliz eğitim sistemini benimsemiştir. İngilizce dil eğitimi için cazip bir destinasyondur.

Genel İngizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, sınav hazırlık kursları, Ielts, Toefl, Cambridge sınavı hazırlık, Üniversite hazırlık atlama kursları, Havacılık ingilizcesi vb kurslar bulunmaktadır. 

Ayrıca 18 yaş altı öğrenciler için Malta yaz okulu programları da bulunmaktadır.

Öncelikle Maltaliyiz.com ailesi olarak sizlere en uygun dil kursunu ve konaklama seçimini birlikte yapıyoruz. Okulunuza ön kayıt işlemini ve konaklama yerinizi ayarlıyoruz. Bu işlemlerden sonra vizeniz için gerekli evrakları birlikte hazırlıyoruz. (Not: Yeşil pasaport sahiplerine 3 aya kadar vize gerekmemektedir.)

 

Vizenizi aldıktan sonra uçak biletlerini yine birlikte ayarlıyoruz. Malta havaalanında sizleri karışıyor ve kalacak olduğunuz yere birlikte gidiyoruz. Sonrasında Malta’da dil eğitiminiz boyunca Malta’da yine birlikteyiz:)

Sizlere önerdiğimiz dil okullarının tamamı Malta milli eğitim bakanlığı ve Feltom tarafından denetlenen ve profesyonel eğitimci kadrosuna sahip kendini ispatlamış dil okullarıdır.

Her öğrencinin dil kursundan beklentisi farklı olmaktadır. Malta’daki çoğu okulu gittim gördüm ve hakkında bilgi topladım. Bize nasıl bir eğitim almak istediğinizi, dil okulundan beklentilerinizi söylerseniz. İstediğiniz şartlara uygun en iyi Malta dil okulunu değerlendirmeniz için size sunacağız. 

Malta’da 30 ın üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kurumsal, köklü ve büyük okullar bazıları ise butik ve küçük okullardır. Malta dil kursları arasında tercih yaparken. Okulunuzun konumu, olanakları, eğitimci kadrosu, aktiviteleri ve öğrenci portföyüne dikkat etmelisiniz.